Povijest

UVOD

U posljednjih pedeset godina razvoja i igranja rukometa ovaj je sport postao jedan od najpopularnijih i najmasovnijih sportova kako u čitavoj Hrvatskoj, tako i kod nas u Poreču. Rukomet u našem klubu danas trenira 160 mladića svrstanih u razne dobne kategorije. Tako postoji rukometna škola za miniće i dječake, koji s mlađim kadetima, kadetima i seniorima igraju u svojim takmičarskim ligama.

Rukomet nije samo sport za upražnjavanje u organiziranim sportskim klubovima, već se igra i u okviru školskih sportskih programa.

Za sve  uzraste postoje takmičenja, turniri i natjecanja počinju na nivou regija, pa preko trećih i drugih liga završavaju na prvoj  ligi.

Zahvaljujući masovnosti rukometa, ovaj je atraktivni sport do sada iznjedrio i izgradio sijaset kvalitetnih igračica i igrača na svim nivoima takmičenja. Posebno su proteklih nekoliko godina ostvareni izvanredni sportski rezultati naših klubova (“Agram Medveščak“, “Metković Jumbo“, “Perutnina PIPO IPC“, “Split” i “Zagreb” kod muških, te “Lokomotiva“, “Podravka” i “Trešnjevka” kod ženskih ekipa), kao i naših državnih reprezentacija na međunarodnim takmičenjima. Rukometaši su već dugi niz godina uspješni poslanici svoje domovine diljem svijeta. Zlatne medalje na Olimpijadi u Atlanti 1996., na svjetskom prvenstvu u Portugalu 2003. i ponovno na Olimpijadi u Ateni 2004. čine nevjerovatno ponosnim svakog rukometnog djelatnika, bio on mali, lokalni igrač ili zaljubljenik, ili pak vrhunski rukometaš, rukometni stručnjak, trener, liječnik, terapeut….

Ovakve vrhunske rezultate bilo je moguće ostvariti samo upornim radom, napose velikim trudom i zalaganjem stručnih kadrova, kao i svih rukometnih radnika uopće.

Škole rukometa za mlade uzraste okupljaju svake godine u raznim kampovima najkvalitetnije mlade igračice i igrače koji će jednog dana dostojno prezentirati ovaj sport u svojim sredinama.

Uz stručne kadrove, trenere, ne mali doprinos daje i sudačka organizacija koja je uvijek doprinosila razvoju rukometa. Kvalitetni sudački kadar gradi se aktivnim stručnim usavršavanjem putem seminara, tečajeva i drugih akcija stručnog osposobljavanja, nadogradnjom talenata i s puno rada, rada…

RAZVOJ RUKOMETA U SVIJETU

Prema tvrdnjama raznih istraživača rukomet ima jako veliku povijest. Sama riječ objašnjava da je riječ o igranju lopte rukama u nastojanju da ju se ubaci u protivnička vrata – gol.

U novije vrijeme se zna da je igra slična velikom rukometu prezentirana 1891. godine u Braunschweigu – Njemačka. Prva rukometna pravila sastavili su i objavili 29.10.1917. godine Nijemci Max HeiserKarl Schelenz i Erich König.

Prva međunarodna rukometna utakmica muških momčadi u Europi odigrana je 13.11.1925. u mjestu Halle/Saale, Njemačka, između radničkih gimnastičkih sportskih saveza Njemačke i Belgije (12:2).

Prvi međunarodni susret igračica održan je u Pragu 7.09.1930. između Austrije i Njemačke (5:5).

U vrijeme održavanja IX. Olimpijskih igara 1928. godine u Amsterdamu održan je i osnivački kongres Međunarodnog amaterskog rukometnog saveza (IAHF) sa sjedištem u Berlinu.

Prijedlog da veliki rukomet bude uvršten u program Olimpijskih igara bio je prihvaćen, ali se tek na Olimpijadi u Berlinu 1936. godine to i ostvarilo. Šest nacionalnih selekcija se tada borilo za odličja: Njemačka, Austrija, Švicarska, Madžarska, Rumunjska i SAD. Finalna utakmica između Njemačke i Austrije odigrana je 15.08.1936. na Olimpijskom stadionu u Berlinu pred 100 000 gledatelja. Sudio je Švicarac Hans Urech, a pobijedila je reprezentacija Njemačke rezultatom 10:6 (6:3).

Nakon Drugog svjetskog rata prvi međunarodni susret velikog rukometa održan je 12. 08. 1945. godine u Motali između Danske i Švedske (8:3).

Prvi međunarodni susret igračica u velikom rukometu poslije Drugog svjetskog rata održan je u Parizu 1946. godine između Austrije i Francuske (7:2).

1946. godine u Kobenhavnu (Danska) održan je Osnivački kongres Međunarodnog rukometnog saveza (IHF).

Prvi međunarodni rukometni sudački tečaj održan je 1947. u Vejleu (Danska).

Prvo svjetsko prvenstvo poslije II. Svjetskog rata u velikom rukometu za muškarce održano je 1948. godine u Saarbrűckenu i Parizu, a za ženske ekipe 1949. u Madžarskoj.

Posljednje Svjetsko prvenstvo u velikom rukometu ženskih ekipa održano je 1960. godine, a muškaraca 1966.

RAZVOJ RUKOMETA U HRVATSKOJ

1920. godine novinar Ivan Flod bio je prvi učitelj i organizator Hazene u nas i to u Osijeku. On je igru (češke) Hazene nazvao rukometom.

Prvi počeci razvoja rukometne igre u našoj zemlji zabilježeni su školske godine 1929-30. u Varaždinu, 1932-33. u Zagrebu i 1939-40. u Bjelovaru.

Prva utakmica kod nas odigrana je poslije jednogodišnje pripreme nastavnika Zvonimira Šuligoja u Varaždinu između učenika V., VI. i VIII. razreda Varaždinske gimnazije.

PRIJELAZ NA MALI RUKOMET

Početkom 1950. godine gospoda Teodor Sedmak i Ivan – Janez Snoj su na inicijativu HRS-a preveli  sa njemačkog  međunarodna pravila dvoranskog rukometa. Prve utakmice u malom rukometu u dvorani održane su 12. veljače 1950. u Zagrebu. 1958. godine na inicijativu sportskog novinara Hrvoja Macanovića mali je rukomet promijenio ime u jednostavno – rukomet.

Posljednje utakmice u velikom rukometu u svijetu odigrane su za žene 1956., a za muškarce s natjecateljskom sezonom 1957/58.

POČECI RUKOMETA U ISTRI

U Istri se mali rukomet počeo igrati 1953. i 1954. godine. Poreč je imao tu sreću da je u školama već od 1951.  radio naturalizirani zadranin Slavko Bronić. Nastavnik tjelesnog odgoja, rođeni šibenčanin, bio je svestrani sportaš, trener, ali i odličan organizator.  Tih je godina rukomet oživio gotovo u svim gradićima Istre.

POČETAK RUKOMETA U POREČU

Prva ogledna utakmica velikog rukometa u Istri odigrana je u Poreču, ljeti 1949. godine na starom nogometnom igralištu kod nekadašnjeg silosa kao predigra nogometne utakmice između domaćeg NK Jadrana i jedne ekipe JNA iz Pule.  U toj utakmici sastali su se dvije ekipe  srednje fiskulturne škole iz Zagreba, koji su bili na ljetovanju preko Ferijalnog saveza Hrvatske. Profesor Juraj Radovčić je bio u sastavu zagrepčana, a vrata momčadi “Jadrana” je branio Lujo Györy, mladi službenik u Narodnoj banci Poreč,  koji će kasnije postati vratar rukometnog kluba Zagreb (prvak Hrvatske) a imao je ii 15 nastupa za reprezentaciju Jugoslavije, te kasnije postao prvoligaški sudac i nadzornik.

Pod vodstvom nastavnika tjelesnog odgoja u osnovnoj i srednoj poljoprivrednoj školi Slavka Bronića oživjeli su razni sportovi. Veliki rukomet se vježbao već krajem 1951. i početkom 1952. godine na nogometnom terenu, odigrano je nekoliko utakmica između učenika, a dolaskom malog rukometa, veliki je jednostavno nestao.

Mali rukomet kao sekcija DTO se počeo trenirati 1953., a aktivno igrati 1954. godine. Stoga i jest godina 1954. uzeta kao početak IGRANJA rukometa u Poreču, kada su igrane prve rukometne utakmice. Učenici Poljoprivredne škole sačinjavali su okosnicu Kluba. Osnovci i studenti su te godine demonstrirali rukomet gotovo u svim selima Poreštine, a nastupali su i na smotrama u Buzetu i Pazinu.

Na poziv prof. Bronića koji se u međuvremenu preselio u Rovinj, u lipnju 1954. godine odigrana je prijateljska utakmica između DTO (gimnazija) iz Rovinja i DTO iz Poreča (osmogodišnja škola). Bio je to prvi izlazak kluba iz Poreča (sačinjavali su ga gotovo svi učenici osnovne škole) i prva – povijesna utakmica Rovinja.

Klub DTO uvršten je u povezanu Istarsku ligu (košarka, odbojka, rukomet…) početkom 1955. godine. Pod svojim je okriljem DTO u to vrijeme imao i stolni tenis, šah, atletiku, plivanje, vaterpolo, veslanje (koje je imalo dugu i bogatu povijest), pa čak i boks.

Bilo je igrača koji su se znali takmičiti u više disciplina ili igrati razne sportove.

Prvi rukometni trener u Poreču bio je Slavko Bronić, a u školama gdje se u početku uglavnom radilo na rukometu, s njim je bio i nastavnik Natale Zusich, zatim kasnije dugi niz godina i  prof. Ivan – Gianni Šegon.

Igralo se svugdje: na travi, na zemlji, na obali (nije bila asfaltirana), kod silosa, te na nezaboravnoj karbonini Palestre.

NASTAVAK RUKOMETNE IGRE

Najdublji trag kao trener, prvenstveno ženskih ekipa ostavio je bez ikakve dvojbe Mario Deković. Jer, grad Poreč je uz mušku, od prvih dana svoga postojanja imao i žensku ekipu. Najkvalitetnija generacija bila je upravo ona koju je Mario vodio od početka 70-ih do polovice 90-ih.

1973. godine ženska je ekipa prvak Istarske lige. Najveći uspjeh je postigla 1977. godine kada je kao prvak Hrvatske republičke lige zapad sudjelovala u kvalifikacijama za dopunu Druge savezne lige sjever. Na žalost, ekipa nije uspjela ući u savezni rang takmičenja jer je bolja od nje bila ekipa iz Siska, koja je kasnije postala i prvoligaš.

Muška se ekipa godinama natjecala u Regionalnoj ligi Istre i Rijeke. Borila se za prvo mjesto 1975., ali nikako nije uspijevala napraviti odlučujući korak za ulazak u višu ligu.

Nezaboravne su utakmice za prvenstvo Regije sa labinskim “Rudarom”, novogodišnji turniri  Pule ili sa igračima Rijeke (ŠtenclRadenovićLakićJuričićČavlović), sa omladinskom reprezentacijom Jugoslavije 1969. i 1972. godine, te finale Kupa Istre opet sa labinjanima (MilevojGobboI. Sprčić)

Kako se rukomet razvijao u Istri, tako su i na Poreštini nicali klubovi gotovo u svakom mjestu.

Tako Kaštelir ima dugu tradiciju zahvaljujući prvenstveno pokojnom nastavniku Josipu – Pinu Rinaldisu, najprije s muškom, a danas na žalost, samo sa ženskom ekipom.

Igralo se i u Taru (prof. Đani Strize), Višnjanu (prof. Ivan Topolnjak), Vižinadi, Lovreču…

NOVI RUKOMETNI KLUB

1963. godine rukometna sekcija se odvaja od DTO i postaje samostalna, muška i ženska ekipa. To traje do 20. lipnja 1968. godine kada je osnovan rukometni klub “POREČ”, na prijedlog igrača, funkcionera i trenera Antona – Ninija Jurcana.

Prvi predsjednik Kluba postao je pok. Marko Šikić. Za njim je dugo godina Juraj Požarić vodio klub, uz veliku pomoć pok. Kreše Jendrašića.

Klub se takmiči u istarskoj zoni ili u Regionalnoj ligi Istre i Rijeke (PIR – HRLZ) sa usponima i padovima, kako s muškom tako i sa ženskom ekipom.

1987. godine muška ekipa postaje prvakom Istarske lige i u narednoj sezoni nastupa u višem rangu takmičenja, odnosno u PIR ligi. Na kraju sezone 1987/88. klub ostaje bez izvora financiranja, bez razumijevanja u gradu, tako da dolazi do kraha i muška se ekipa u potpunosti povlači iz daljnjeg takmičenja. Ženska ekipa igra svoje posljednje utakmice do 1990. godine, kad se i ona povlači iz takmičenja, čime na žalost ženski rukomet u Poreču izumire u potpunosti.

Između 1988. i 1995. godine rad sa djecom nastavljaju prof. Đani Strize i Mario Deković sa četiri muške grupe. Rukomet i Klub bude se iz letargije i malim koracima nastavljaju djelovati. Uključuju se i prof. Miroslav Mataija, pa nastavnik Vladimir Grahovac. Djeca rastu, i počinju sa takmičenjem prvo u juniorskoj ligi Istre, pa sve do III. Lige Zapad 2.

Današnji porečki rukomet se bazira na školama rukometa u Lovreču, Poreču, Taru, Višnjanu i Vrsaru, na dječacima koji igraju županijsku ligu, mlađim kadetima i kadetima koji osim županijske, igraju i Prve hrvatske lige tih uzrasta. Seniorska ekipa, najkvalitetnija u povijesti porečkog rukometa, se krajem natjecateljske sezone 2003/04. poslije osvajanja prvog mjesta u III. Ligi Zapad 2 i uspješnih kvalifikacija,  plasirala u II. HRL Zapad.

Dvije godine kasnije, stigao je i plasman u najviši rang natjecanja – Premijer ligu. Od te 2005. Poreč je redovan sudionik najvišeg nivoa u Hrvatskoj, a posljednji najveći uspjeh kluba je osvojeno treće mjesto u sezoni 2020./21. te treće mjesto na Kupu Hrvatske u sezonu 2021./22.

Druga ekipa bori se za plasman u III. ligu Zapad.

Mlađi kadeti su 1999. godine odlično predstavili našu državu, naš grad i naš klub te između 20 ekipa osvojili prvo mjesto na međunarodnom turniru u Parizu, a Dean Turković je proglašen najboljim igračem turnira.

Godinu dana kasnije na mlađekadetskom prvenstvu Hrvatske u Umagu ekipa je osvojila odlično 5. mjesto, a Dean Turković je opet proglašen najboljim igračem turnira, ujedno i golgeterom sa 56 postignutih zgoditaka u 5 odigranih utakmica.

Da je kvaliteta tih dječaka realnost dokaz je opet finale pariškog turnira 2000 godine, a učestvovalo se i na turnirima u Češkoj, Italiji, Mađarskoj i Sloveniji.

Druga ekipa natječe se u II. HRL Zapad.

Tullio Deković

2005
Ulazak u Premijer ligu
2003
Ulazak u II. ligu
1968
Osnovan RK Poreč
1954
Početak rukometa u Poreču
Podijeli
Kolačiće upotrebljavamo kako bismo našim korisnicima omogućili korištenje naših online usluga, što bolje korisničko iskustvo prilikom korištenja web stranice, analizu prometa web stranice i drugih analitika, kao i ostale funkcionalnosti koje inače ne bismo mogli pružati. View more
Cookies settings
Prihvaćam
Ne prihvaćam
Pravila privatnosti i kolačića
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

TKO SMI  MI

Naša web stranica je http://www.rkporec.hr - Rukometni klub Poreč

Korištenje kolačića (cookies)

Ova Internet stranica te njezine on-line usluge mogu koristiti kolačiće radi poboljšanja usluga. Odluka o dopuštanju korištenja kolačića na Internet stranici u potpunosti je vaša. Treba napomenuti da Internet stranica funkcionira optimalno samo ako je omogućeno korištenje kolačića.

Što su kolačići?

Kolačići (cookies) su male datoteke koje Vaš preglednik sprema na disk prilikom posjete naše Internet stranice. To omogućuje našoj web stranici da prepozna Vaše računalo kada nas sljedeći put posjetite, kako bi vam sukladno tome ponudili personalizirano iskustvo prilikom vašeg surfanja. Kolačići nisu usmjereni na špijuniranje korisnika i ne slijede sve što korisnik radi te nisu zlonamjerni kod ili virus. Također kolačići nisu povezani s neželjenim porukama ili spamom, ne mogu spremiti lozinku i nisu namijenjeni isključivo za reklame ili oglašavanje. Informacije poput Vašeg imena ili e-mail adrese neće biti spremljene - web stranice ne mogu pristupiti vašim osobnim informacijama i datotekama na Vašem računalu. Da bi „kolačiće“ mogli koristiti sukladno Zakonu o elektroničkim komunikacijama, Zakonu o zaštiti osobnih podataka, Direktivama EU 2002/58/EZ i 95/46/EZ te GDPR direktivi, treba nam vaša privola.

Vrste kolačića

  • Kolačići sesije i Trajni kolačići: Kolačići sesije (session cookies) su privremeni kolačići koji istječu nakon što napustite web stranicu. Ti kolačići su obvezni za pravilan rad određenih aplikacija ili funkcionalnosti na ovoj Stranici.; Trajni kolačići (persistent cookies) se koriste radi poboljšanja iskustva naših korisnika (npr. pamćenje detalja prijave, tako da ih ne morate upisati svaki put kada possjetite web stranicu). Ti kolačići ostaju u kolačić datoteci Vašeg preglednika duže vrijeme. Taj vremenski period ovisit će o izboru postavki na Vašem Internet pregledniku. Trajni kolačići omogućuju da se podaci prenesu na web server svaki put kada posjetite stranicu.
  • Kolačići prve i treće strane: Kolačići prve strane (first-party cookies) - izdaje ih ova Internet stranica. Ovi kolačići često služe za pravilan rad web stranice te za pamćenje Vaših preferenci na web stranici.; Kolačići treće strane (third-party cookies) su kolačići koji su postavljeni od strane druge web stranice ili usluge kao što je npr. YouTube. Nemamo pristup ni kontrolu nad ovim kolačićima. Trebate se konzultirati sa odgovarajućim pravilima o privatnosti tih trećih strana. Ako se nalazite u Europskoj uniji možete saznati više o tome kako treće strane koriste ove vrste kolačića na sljedećem linku: http://www.youronlinechoices.eu/.
  • Neophodni i ostali kolačići: Neophodni kolačići su neophodni za rad naše web stranice i korištenje njegovih značajki i / ili usluga. Na primjer, omogućuju vam navigaciju po web stranici i mogućnost prijave u sigurna područja. Korištenjem ove Internet stranice automatski dajete privolu na uporabu neophodnih kolačića bez kojih web stranica ne može funkcionirati. To su PHPSESSID kolačići i _exp kolačići.; Kolačići za performanse prikupljaju informacije o tome kako posjetitelji upotrebljavaju našu web stranicu, na primjer, na koje stranice posjetitelji najčešće dolaze i ako dobiju poruke o pogreškama sa tih stranica. Ovi kolačići ne prikupljaju podatke koji identificiraju posjetitelja. Sve informacije koje prikupljaju ovi kolačići su anonimne. Koriste se samo za poboljšanje funkcioniranja ove web stranice.; Funkcionalni kolačići omogućuju našoj web stranici da pamti odabire i prilagodbe koje ste napravili tijekom posjeta i pružaju poboljšane osobne značajke. Na primjer, pamćenje promjena jezičnih postavki ili preferencije valute. Također se mogu koristiti kako bi se omogućilo trećim stranama kako bi pružili alate za društveno dijeljenje i zapamtili vaše željene usluge dijeljenja.; Marketing kolačići se koriste za praćenje posjetitelja preko web stranice. Namjera je prikazati oglase koji su relevantni i zanimljivi za pojedinog korisnika, a time i više vrijedni za izdavače i oglašavače trećih strana.

Kolačići koji se koriste na ovoj stranici:

  • PHPSESSID: Kolačići s imenom PHPSESSID sadrže samo referencu na sesiju pohranjenu na web poslužitelju. Nijedan podatak nije pohranjen u korisnikovom pregledniku i ovaj kolačić može se koristiti samo na trenutnoj web stranici; Kolačići prve strane - Ova internet stranica; Sesijski kolačić
  • cc_cookie_accept (1 godina), cc_cookie_decline (sesijski kolačić): Kolačić koji se koristi za pamćenje postavki korisnika - prihvaćanje korištenja svih kolačića na ovoj internet stranici. Ovaj kolačić zna samo vaše zadnje postavke kolačića i ne odražava trenutačno stanje kolačića u vašem pregledniku.; Kolačići prve strane - Ova internet stranica; cc_cookie_accept je trajni kolačić (1 godina), a cc_cookie_decline je sesijski kolačić
  • exp_last_visit (1 godina), exp_last_activity (1 godina), exp_tracker (sesijski), exp_csrf_token (sesijski): Razni kolačići koji počinju sa 'exp_'. To su striktno neophodni kolačići postavljeni od strane našeg sustava za upravljanje sadržajem i sadrže podatke kao što su: kad ste posljednji put posjetili našu web stranicu, prethodne stranice koje ste pogledali, duljina sesije za prijavljenog korisnika, ID sesije... Ovim kolačićima se ne prikupljaju Vaši osobni podaci, oni se koriste samo za osnovnu funkcionalnost internet stranice. 'exp_last_visit' i 'exp_last_activity' pohranjuju samo informaciju datum/vrijeme vašeg posjeta. 'exp_tracker' prati zadnje 2 stranice koje ste posjetili tako da vas, ako je potrebno, možemo vratiti natrag na odgovarajuće stranice. 'exp_csrf_token' se koristi kod slanja formi na stranici, to je jedinstveni i nasumični niz brojeva i slova koji štite našu web stranicu od neželjene pošte.; Kolačići prve strane - Ova internet stranica; exp_csrf_token i exp_tracker su sesijski kolačići, ostalo su trajni kolačići
  • CONSENT, PREF, VISITOR_INFO1_LIVE, YSC, _ga: Ova web stranica koristi YouTube, servis za pohranu i pregledavanje video dokumenata. Koristimo YouTube način implementacije videa za veću privatnost, u kojem YouTube neće pohranjivati podatke o posjetiteljima osim ako pokrenu reprodukciju videozapisa. Pogledajte pravila privatnosti YouTube servisa na sljedećem linku: https://www.youtube.com/static?template=privacy_guidelines; Kolačići treće strane - youtube.com; Trajni kolačići
  • NID (6 mjeseci), CONSENT (20 godina): Ova web stranica koristi Google kartu; Kolačići treće strane - google.com; Trajni kolačići

Kako prihvatiti ili odbiti kolačiće

Uvijek možete blokirati upotrebu nekih ili svih kolačića koje koristimo na našoj web stranici, no to može utjecati na njenu funkcionalnost. Okvir za postavke kolačića nalazi se na dnu ove stranice. Nakon odabira postavki, u svakom trenutku možete resetirati postavke kolačića tako da obrišete kolačiće za ovu web stranicu u Vašem web pregledniku. Dodatno možete prihvatiti ili odbiti neke ili sve kolačiće prilagođavanjem postavki Vašeg preglednika. Na sljedećim linkovima možete pronaći informacije o tome kako promijeniti postavke za neke od najčešće korištenih web preglednika: Mozilla FirefoxGoogle ChromeMicrosoft Internet ExplorerApple SafariOpera. Neki preglednici Vam omogućuju surfanje u "anonimnom" načinu rada, ograničavajući količinu podataka postavljenih na vašem računalu i automatsko brisanje trajnih kolačića postavljenih na vaš uređaj kada završite sesiju pregledavanja. Postoje i mnoge aplikacije trećih strana koje možete dodati u preglednik da biste blokirali ili upravljali kolačićima. Možete i izbrisati kolačiće koji su prethodno bili postavljeni u vaš preglednik tako da odaberete opciju za brisanje povijesti pregledavanja i pritom uključite i opciju brisanja kolačića. Detaljnije informacije o kolačićima i podešavanje postavki preglednika možete pronaći na stranici www.allaboutcookies.org.

IZJAVA O PRIVATNOSTI

Ovom izjavom se obvezujemo da ćemo zaštititi privatnost korisnika, kupaca i posjetitelja naše web stranice i sigurnost osobnih podataka koje nam pružaju putem web stranice. Ova obavijest opisuje vrstu informacija koje možemo prikupiti od vas kada posjetite našu web stranicu i objašnjava kako upotrebljavamo te podatke i korake koje poduzimamo da bismo ih zaštitili. Obavijest također opisuje izbore koje imate u vezi s prikupljanjem i korištenjem vaših podataka prilikom posjete našoj web stranici.

Koje informacije prikupljamo o vama i kako ih koristimo?

Općenito, možete posjetiti našu web stranicu bez otkrivanja osobnih podataka o sebi. Ne prikupljamo osobne podatke o vama (kao što su vaše ime i pojedinosti o kontaktu) kada posjetite ovu web stranicu, osim ako dobrovoljno ne pošaljete podatke pomoću jednog od dostupnih obrazaca za određenu svrhu (kontakt obrazac, registracijski obrazac) i time date vašu privolu na prikupljanje i korištenje vaših osobnih podataka u navedene svrhe. Svi osobni podaci koriste se isključivo u svrhe radi koje su prikupljeni i za koje je dana privola. Privolu za obradu osobnih podataka mogu dati osobe s navršenih 16 godina ili više, dok za osobe mlađe od 16 privolu može dati roditelj ili skrbnik. Prikupljene podatke nećemo ni na koji način učiniti dostupnima neovlaštenim trećim osobama, osim u zakonom propisanu svrhu. Svi podaci se brišu nakon prestanka svrhe za koju su prikupljeni, odnosno prestankom ugovornog odnosa, a najkasnije po isteku svih zakonskih obveza povezanih s čuvanjem osobnih podataka.

Vrste osobnih podataka koji se obrađuju

Osobni podaci koji se prikupljaju temeljem kontakt obrasca: ime i prezime, e-mail, telefon. Osobni podaci koji se prikupljaju temeljem Vaše prijave u klub: ime i prezime, e-mail, spol, datum rođenja, adresa, mjesto, poštanski broj, država, telefon.

Informacije koje se automatski prikupljaju na našoj web stranici

Automatski prikupljamo informacije u log datotekama poslužitelja, kao što je vaša IP adresa, vrsta preglednika, stranice za preusmjeravanje / izlazak i operativni sustav. Koristimo ove informacije kako bismo upravljali našim web stranicama i našim tehničkim rješenjima, razumjeli kako se posjetitelji kreću kroz našu web stranicu i usluge te da poboljšamo vaše iskustvo dok koristite naše web stranice i usluge.

Pristup i ažuriranje vaših osobnih podataka

Naš korisnik u svakom trenutku ima sljedeća prava: pravo na pristup podacima i uvid u podatke, pravo na informiranost o obradi osobnih podataka, pravo na prenosivost podataka, pravo na povlačenje privole, pravo na podnošenje prigovora, pravo na ispravak i promjenu osobnih podataka u slučaju ako su podaci nepotpuni ili netočni, pravo na brisanje u slučajevima kao što su prestanak svrhe obrade, povlačenje privole ili u slučaju podnošenja prigovora. Ako želite ostvariti neko od navedenih prava, kontaktirajte nas putem kontakt forme na našoj web stranici.

Sigurnost vaših osobnih podataka

Predani smo poduzimanju odgovarajućih tehničkih i organizacijskih mjera za zaštitu vaših osobnih podataka od neovlaštenog ili nezakonitog postupanja s njima i od njihovog slučajnog gubitka, uništenja ili oštećenja. Prilikom davanja vaših osobnih podataka putem naše web stranice, ove se informacije spremaju na naše sigurne servere.

IZJAVA O OGRANIČENJU ODGOVORNOSTI

Ne preuzimamo nikakvu odgovornost za točnost informacija ili bilo kakve greške na ovoj internet stranici. Naš je cilj da te informacije budu pravovremene i točne te se zato sadržaj na ovoj internet stranici stalno unapređuje i podložan je promjenama. Također, ne snosimo odgovornost za bilo kakvu štetu ili gubitak prouzročen direktno ili indirektno korištenjem ovih web stranica. Korisnik je suglasan da niti jedan naš zaposlenik, kao niti bilo koja druga osoba ili tvrtka koja je sudjelovala u izradi ovih stranica ne može biti odgovorna za bilo kakvu štetu ili gubitak prema drugim osobama ili tvrtkama proizašlim korištenjem ove internet stranice. Na ovoj internet stranici se mogu nalaziti linkovi na druge internet stranice. Korisnik ih može posjetiti na vlastitu odgovornost. Ne odgovaramo za sadržaj na vanjskim internet stranicama.

UVJETI KORIŠTENJA

Korištenjem ove web stranice prihvaćate Uvjete korištenja. Sadržaj na ovim web stranicama osigurava RK Poreč i zaštićen je autorskim pravima. Ako nije drugačije naznačeno u samom sadržaju, imate pravo pregledavati, kopirati, printati i distribuirati (ali ne i mijenjati) sadržaj na ovoj web stranici, pod uvjetom da sadržaj koristite u informativne, nekomercijalne svrhe i da na sadržaj koji koristite postavite obavijest o autorskim pravima.

Save settings
Cookies settings