Paket24 Premijer liga 24/01/2021 - 19:00
SC Veli Jože

Sažetak

Važna pobjeda nad Varaždinom za preuzimanje vrha tablice

Rukometaši Poreča nakon zimske stanke vratili su se Paket24 Premijer ligi. U zaostaloj utakmici devetog kola u SC ‘Veli Jože’ ugostili su Varaždin 1930. U vrlo napetoj i teškoj utakmici s čvrstim obranama s obje strane na kraju je minimalno slavio Poreč 18:17 (8:11). Igrači Ilije Lovrinovića ovime su uzeli važna dva boda za borbu za vrh te ovime preuzeli prvo mjesto na tablici.

Čvrsto su krenule obje momčadi u susret, a prvi gol smo vidjeli u trećoj minuti kada Luka Moslavac pronalazi put za 1:0. Varaždin uzvraća tek u petoj minuti preko Antonija Budinskog za 1:1, a zatim Budinski postavlja i 2:1 iz odbijanca nakon što je Ivan Vekić obranio polukontru Tomislavu Špruku. Pobjegli su Dabrovi i na 3:1, ali ubrzo Luka Moslavac vraća na minus jedan. Varaždinska obrana namučila je Poreč koji nije mogao postići lake golove, a nije ni iskoristio dva sedmerca. Sve to dopušta gostujućoj momčadi da 11. minuti otiđe na +3 (5:2). Poreču je trebalo punih pet minuta za novi pogodak, a post prekida Antonio Pribanić s linije sedam metara. I to kao da je pokrenulo nešto bolju igru Poreča zahvaljujući kojoj Vekić upisuje nove obrane, a Pribanić zabija nova dva gola za 5:6.

Toliko željeno izjednačenje stiže u 20. minuti kada Vedran Mataija iznenađuje Varaždin. Imali su domaći dečki mogućnost i za povesti, ali nisu iskoristili priliku. Prvi time-out pozvao je Varaždin koji je sedam minuta bio bez gola i mučio se u pronalasku prostora u Porečkoj obrani. Minuta odmora očito je urodila plodom jer je Fabijan Grubišić uspio zabiti za 7:6. U zadnjih pet minuta prvog dijela utakmice Poreč je lovio taj minimalni zaostatak, ali uključio ses obranama i Sandro Meštrić na protivničkom golu i omogućio svojoj momčad da ode na novih +3 (10:7). Koncentracija Poreča je vidno pala, tehničke greške su naplaćene i Varaždin je brzo otišao na +4 (11:7) zbog čega je trener Lovrinović pozvao minutu odmora. Do odlaska na odmor Poreč je smanjio na 8:11.

Nastavak susreta Poreč otvara sjajnom serijom 3-0 za izjednačenje. Vidjelo se da je Poreč puno bolje ušao u drugo poluvrijeme i da želi ta dva boda. Držao je tako Varaždin podalje od gola punih deset minuta nastavka kada Filip Čelić napokon pogađa za 12:11. Mali broj golova padao je u narednim minutama, a Poreč do toliko željenog vodstva, provg nakon 1:0, stiže u 51. minuti preko Antonija Ljubića uz par obrana Vekića. Velika borba krenula je u zadnjih deset minuta u koje je Poreč ušao s +2 i tek je Špruk uspio zabiti za goste da bi smanjili na konačnih 17:18.