Kadeti Poreča borit će se za deveto mjesto na završnici Prvenstva Hrvatske protiv BM 07 nakon što su u razigravanju svladali Čakovec. Mladi rukometaši Matije Rađakovića slavili su 33:23 (23:23, 14:12) nad Čakovčanima nakon 11 izvedenih sedmeraca s obje strane.

Cijela utakmica protekle je u gotovo izjednačenom tonu uz povratke u igru kada je koncentracija popustila. Nakon 11. minuta na semaforu bilo je 6:6, a nakon toga Poreč uz pomoć Diega Jelića stvara seriju 4-0 za 10:6. Čakovec je uz dobru obranu uspio smanjiti zaostatak, ali tek na minus dva te se s tom razlikom i otišlo na odmor (12:14).

U nastavak susreta nešto bolje ulazi Čakovec koji preuzima vodstvo (18:16), ali sjajna završnica Poreča onemogućila je siguro slavlje protivnika. U 45. minuti bilo je 23:20, no Poreč je pojačao, iskoristio greške Čakovca u i posljednje trenutke ušao s minimalnim zaostatkom. Sa zvukom sirene Martin Sebastiano Boka zabija za egal što je označilo seriju sedmeraca. U prvoj seriji po pet obje strane su po jednom promašili, a u novom nizu sedmeraca uspješniji je bio Poreč te si tako osigurao borbu za deveto mjesto.

Najbolji igrač Poreča bio je Diego Jelić s devet pogodaka ukupno.

Utakmica za deveto mjesto protiv BM 07 na rasporedu je u nedjelju, 14 svibnja, u 9:30 u Finidi.