Rukometaši Poreča u sklopu 14. kola Paket24 Premijer lige gostovali su kod Umaga. U novom izdanju istarskog derbija ovoga puta slavila je momčad Umaga 22:20 (7:8). Porečani bez Vedrana Mataije i Filipa Perića namučili su se u ovom susretu te su svi izostanci došli na naplatu. Glavu gore momci, već sljedeći vikend u Poreč stiže Gorica.

Dugo smo čekali na prvi gol na utakmici, a u četvrtoj minuti prvi mrežu pogađa Dino Gavran za početno vodstvo domaćina. Sven Matijević na vratima upisao je dvije obrane i držao Poreč bez gola sve do osme minute kada post od pogodaka prekida Antonio Pribanić. Mali broj golova rezultat je tehničkih grešaka obje momčadi pa je tako u desetoj minuti na semaforu stajalo tek 2:1. Do poravnanja na 2:2 dovodi Arman Ikanović, no tu je stalo pa nakon neiskorištenog sedmerca Umag kažnjava za vodstvo +3 (5:2). Mučio se tako Poreč sve do 18. minute kada su serijom 2-0 Matej Medved i Antonio Ljubić vratili našu momčad u priključak (4:5). Igra gol za gol se nastavila uz greške i sporu igru, Erik Krbavčić upisao je par obrana i do preokreta stižemo pred kraj prvog poluvremena kada Ikanović postavlja 8:7.

U drugi dio utakmice bolje je ušao domaćin koji je ponovno vratio prednost na svoju stranu i s četiri uzastopna pogotka poveo 14:10. Igrači Ilije Lovrinovića mučili su se u napadu i nastavili s greškama. Iako su pokušavali smanjiti zaostatak za Umagom, domaćini su i u posljednjih deset minuta susreta ušli s vodstvom, a i povećali ga na +6 (18:12) golom Marina Sinčića. Na 15:19 smanjuje Medved s dva uzastopna brza gola. Do kraja utakmice Poreč je dodatno smanjio, ali nedovoljno za nešto više. Po posljednjem sučevu zvižduku slavio je Umag 22:20.

Kod Poreča najefikasniji bio je Matej Medved sa šest pogodaka, pet je zabio Luka Moslavac, a Arman Ikanović četiri. Na vratima Erik Krbavčić upisao je šest obrana, a Ivan Vekić tri. Na suprotnoj strani predvodio je Marin Sinčić s devet golova,a Sven Matijević sakupio je 13 obrana.

U sljedećem kolu u Poreč stiže Gorica, a utakmica je na rasporedu u subotu, 20. veljače, s početkom u 19 sati.

Ilija Lovrinović: ‘’Danas u utakmici protiv Umaga nismo bili pravi. Možda ne znam točan razlog, ali došla nam je jedna takva utakmica. Nismo zaslužili pobjedu iako smo pred kraj smanjili zaostatak. Čestitam Umagu na zasluženoj pobjedi, a mi se okrećemo bitnoj utakmici protiv Gorice koja nas čeka sljedeći vikend.’’

Paket24 Premijer liga, 14. kolo:
MRK Umag – RK Poreč 22:20 (7:8)

MRK Umag: Lučin 1 (0+1), Milinković, Matijević 13 (13+0); Buvinić 4, Gavran 4, Krupić, Horozović, Bošnjak 3, Ružić, Kvastek, Stapar, Glavaš 2, Beliga, Sinčić 9, Mršulja, Koler
Sedmerci: 2/2
Isključenja: 6 minuta (Ružić 2, Stapar 2, Koler 2)

RK Poreč: Krbavčić 6 (6+0), Vekić 3 (3+0); Nikić, Medved 6, Lugar, Petrov, Moslavac L. 5, Malinarich, Rađaković 3, Čipraka, Plovanić, Moslavac K., Ikanović 4, Vinković, Pribanić 1, Ljubić 1
Sedmerci: 2/3
Isključenja: 10 minuta (Petrov, Moslavac L. 2, Ikanović 2, Pribanić 2, Ljubić 2)