Kadeti Poreča vođeni trenerom Matijom Rađakovićem osvojili su deseto mjesto na završnici Prvenstva Hrvatske. U utakmici za deveto mjesto poraženi su od BM 07 21:27 (13:16).

Podjednako su krenula oba kluba u borbu za deveto mjesto, a minimalna prednost se izmjenjivala između Poreča i BM 07 sve do 20. minute. Zadnjih pet minuta prvog dijela protivnici iz Splita iskorištavaju porečku crnu rupu i odlaze na +4 (15:11) da bi do odlaska na odmor Poreč smanjio tek na 13:16. U drugom dijelu nastavilo se jednako kao u završnici prvog poluvremena, BM 07 pojačava tempo i serijom 3-0 pa 2-0 odlazi na velikih +8 (26:18). Taj zaostatak igrači Matije Rađakovića pokušavali su smanjiti ili uloviti, ali bezuspješno jer je do kraja susreta ostalo tek pet minuta. Po posljednjem sučevu zvižduku na semaforu je stajalo 21:27.

Najefikasniji kod Poreča bio je Teo Popović sa sedam pogodaka te je proglašen najboljim igračem susreta. Luka Malinarich upisao je šest golova.

Čestitke igračima i stožeru na odlično odrađenoj sezoni!