Rukometaši Poreča nisu se uspjeli kvalificirati u drugo kolo kvalifikacija EHF Europske lige. Nakon dva odigrana susreta ukupan rezultat bio je 44:39 za Valur. Prva utakmica završila je 22:18 (15:8) za Islanđane nakon što je izmijenjen sastav Poreča odigrao dva različita poluvremena. Druga utakmica ipak je davala nadu uz puno bolju igru, no na samom kraju utakmice greške su Poreč koštale eventualnog slavlja.

Utakmicu je Poreč otvorio puno bolje nego u prvom susretu s čvršćom obranom te u trećoj minuti preko Tima Thossa poveo 3:2. Bilo je tu prilike i za otići na +2, ali ju nisu iskoristili pa su protivnici poravnali rezultat. Ipak prvi do dva pogotka prednosti dolazi Poreč preko sjajnog frka Antonija Ljubića za 7:5. To je bio pokazatelj da je Valur upao u crnu rupu jer osam minuta nisu postigli gol, a porečki napad bio je efikasan koji je zaključen s golom Matije Rađakovića za 10:5.

Najveću prednost Poreč je imao u 19. minuti, +6 (11:5), ali dvije greške u napadu Islanđani su naplatili s dva brza gola i postavili 7:11. Poreč i dalje nije mogao do gola, bilo je tu i grešaka, ali nije bolje izgledalo ni kod protivnika tako da se na novi gol čekalo šest minuta do kojeg stiže Ljubić. Ubrzo je istekla i 30. minuta s kojom je domaći sastav na odmor otišao s 12:7.

Na samom startu drugog dijela zaredane tehničke greške rezultirale su brzim kontrama Islanđana za smanjenje zaostatka i lovljenje priključka. Golom Einara Thorsteinna Olafssona, Valur je stigao na samo minus jedan (13:14). Uspio je Poreč vratiti veću prednost, točnije +3 pa je i s tim ušao u posljednjih deset minuta koje su donijele veliku borbu za prolaz dalje.

Poreč je davao sve do sebe da održi svoja tri gola prednosti ali nakon nove tehničke greške Thossa, protivnik je smanjio na samo 19:20. Brzo su se odigrali zadnji napadi, protivnici su čak preoteli vodstvo, Poreč je zabio za remi, no u zadnjim sekundama utakmice Valur pogađa za konačnih 22:21.

I večeras je najbolji strijelac u redovima Poreča bio Tomislav Bošnjak sa sedam golova, a po četiri su zabili Arman Ikanović i Matija Rađaković. Na vratima je David Vladić upisao pet obrana. Kod Valura najefikasniji je bio Magnus Oli Magnusson koji je porečku mrežu tresao devet puta, a Björgvin Pall Gustavsson sakupio je pet obrana.

Rukometaši Poreča sada se okreću Paket24 Premijer ligi gdje ih u prvom kolu čeka  gostovanje kod Karlovca. Susret je na rasporedu u subotu, 11. rujna, s početkom u 19 sati.

‘’Odigrali smo 120 minuta EHF Europske lige i mislim da mogu biti zadovoljan s njih ukupno 60. Nisam pretjerano zadovoljan. Ostaje nam tjedan dana do početka Paket24 Premijer lige do kada moramo popraviti neke stvari koje nisu dobre. Nadam se da ćemo se dobro odmoriti do Karlovca i da ćemo igrati bolje kako će sezona protjecati’’, rekao je nakon utakmice trener Ilija Lovrinović.

EHF Europska liga, 1. kolo kvalifikacija
Valur Iceland – Poreč 22:21 (7:12)

Valur Iceland: Gustavsson 5 obrana (5+0), Sakai; Stefansson 2, Jonsson 1, Oskarsson A. S. 2,Oskarsson B. G. 2, Valdimarsson, Juliusson, Olafsson 3, Runarsson, Magnusson 9, Svolu Baldursson 2, Finnsson, Davidsson 2
Sedmerci: 4/6
Isključenja: 2 minute (Magnusson)

RK Poreč: Vladić 5 obrana (4+1), Krbavčić 1 obrana (0+1); Muranović, Thoss 2, Krajcar 1, Vučić 1, Petrov, Boka, Malinarich, Rađaković 4, Čipraka, Moslavac K., Ikanović 4, Bošnjak 7, Ljubić 2