Rukometaši Poreča u utakmici razigravanja od devetog do 16. mjesta snage su odmjerili s Ribola Kaštelima. Igrači Matije Rađakovića od prve minute su krenuli dobro i na kraju slavili 24:19 (13:9). Borbu za plasman kadeti nastavljaju u subotu kada će igrati protiv Čakovca. Utakmica je na rasporedu u 9 sati u Finidi, a pobjednik tog susreta igrat će u nedjelju za deveto mjesto, dok će poraženi u borbu za 11. mjesto.

Krenulo je vrlo izjednačeno i borbeno, a do prve +2 prednosti dolaze Kaštela (6:4). Ta se prednost gostiju nije dugo zadržala jer je Poreč prvo poluvrijeme zaključio vrlo sigurno i čvrsto u obrani što je rezultiralo serijom 6-0 za 13:9. To se izdanje naših mladih rukometaša nastavilo i u drugom dijelu susreta s nova tri vezana pogotka za velikih 16:9. Uz raspoloženog Diega Jelića s krila Poreč je sigurno priveo susret kraju i slavio 24:19.

Najefikasniji kod Poreča bio je Diego Jelić s osam pogodaka, ujedno i najbolji igrač utakmice, a pet su dodali Teo Popović i Luka Malinarich.