Mladi rukometaši Poreča ovog su vikenda u Rijeci odigrali dvije utakmice 1. HRL U17 protiv Trsata i Zameta.

U prvom susretu protiv Trsata igrači Matije Rađakovića slavili su 21:17 (12:8). U utakmicu je krenuo bolje Trsat koji je poveo 2:0, a Poreč ih je sustigao u 11. minuti kada za 5:5 zabija Edi Peloža. Zatim je uslijedila serija 3-0 i uz pomoć sjajnog Lea Bažona na vratima Poreč je preokrenuo i na odmor otišao s +4 (12:8). U nastavku su malo popustili naši momci i Trsat je nadoknadio minus. No, posljednjih pet minuta susreta ponovno su prebacili u višu brzinu i uz golove Ariana Lugara osigurali četvrto uzastopno slavlje 21:17.

Arian Lugar zabio je osam pogodaka, Luka Malinarich pet, Petar Brkić dodao je tri, Edi Peloža dva, Kristijan Popović, Tin Kolar i Matteo Knapić postigli su jedan.

U drugoj utakmici dana Porečani su izgubili od trenutno vodećeg Zameta. Igrači Matije Rađakovića imali početno vodstvo od čak 4:1 i držali rezultatsku razliku do desete minute, Zamet je uzvrati serijom 5-0 kojom prvo poravnava, a zatim i preuzima vodstvo. Do kraja prvog poluvremena igralo se gol za gol pa se i na odmor otišlo s izjednačenjem (13:13). Kratko se zadržala podjednaka igra i u drugom dijelu, a to novog odvajanja dolazi domaćin koji s četiri uzastopna gola postavlja 22:17. I tu razliku Poreč više nije sustigao. Završilo je 27:24.

Luka Malinarich predvodio je momčad s osam zgoditaka, po njih šest upisali su Arian Lugar i Petar Brkić, dva je dodao Tin Kolar, a po jedan su imali Simon Krivičić i Martin Sebastian Boka.