Druga utakmica skupine C donijela je poraz našim kadetima. U jutarnjoj utakmici drugog dana završnice, Rudar je slavio 28:19 (15:12). U posljednjoj utakmici skupine C kadeti Poreča slavili su nad Splitom 28:18 (17:11) te tako osvojili treće mjesto u grupi.

Pred igračima Matije Rađakovića sada je borba za plasman od 9. do 16. mjesta. Prvu utakmicu za plasman igraju u petak u 9 sati u Velom Joži, a protivnik će biti Ribola Kaštela.

vs. Rudar

Od samog starta utakmice Rudar je bio minimalnom vodstvu. Naši su rukometaši držali povremeni egal uz golove Luke Malinaricha i Tea Popovića, no pred kraj prvog dijela Rudar stvara seriju 3-0 koja se odrazila i na rezultat na poluvremenu. Drugi dio utakmice nije odbio ništa bolje izdanje Poreča na terenu. Teško smo stizali do pogodaka, dok je Rudar lako pronalazio rješenja za našu obranu. U posljednjih deset minuta protivnik je ušao s +6 (21:15) da bi po posljednjem sučevu zvižduku na semaforu stajalo 29:18.

Drugi susret dana Poreču donosi sraz sa Splitom u borbi za treće mjesto u skupini. Split također ima dva poraza, 19:33 od Rudara i 25:31 od Valpovke.

Najbolji strijelac Poreča bio je Luka Malinarich s pet pogodaka, ujedno proglašem i najboljim igračme na utakmici, a jedan manje dodao je Matteo Knapić.

Završnica PH, 1.HRL U17, skupina C, 2. kolo:
Poreč – Rudar 19:28 (12:15)
Poreč: Aleksić, Prgić, Popović 3, Dinić, Andrić 1, Muranović, Toromanović, Labinac, Malinarich 5, Knapić 4, Boka 3, Matošević, Žiković, Jelić 3, Sulejmani

vs. Split

Poreč je o prve minute krenuo jako protiv Splita i odmah pokazao da je favorit u susretu. U trećoj utakmici završnice funkcionirao je i napad, ali i obrana s vratarima. Već nakon osam minuta igre Poreč je bio na +5 (8:3) te tu prednost držao do odlaska na odmor. U drugom dijelu Porečani su dodatni pojačali, a dvoznamenkasta prednost postavljena je u 34. minuti golom Diega Jelića. Tih +10 držalo se sve do isteka 50. minute kada je Poreč slavio 28:18.

Najefikasniji kod Poreča bio je Luka Malinarich s deset golova, a šest je upisao Diego Jelić. Za najboljeg igrača proglašen je Edvin Labinac.