Mladi rukometaši Poreča u drugoj utakmici razigravanja za plasman poražen su od Sesveta 29:24 (12:10). Tako će igrači Matije Rađakovića sutra igrati za 11. mjesto na završnici Prvenstva Hrvatske, a protivnik će im biti Zadar 1945 s kojim smo se već susreli u skupini C. Utakmica je na rasporedu sutra, 13. svibnja, u 10:45 sati.

Sesvete su puno bolje ušle u susret i povele s 3:0. Poreč se mučio u napadu što najbolje govori činjenica da se do prvog gola stiglo u sedmoj minuti kada zabija Luka Malinarich. Nakon toga se Poreč pokrenuo, učvrstila se obrana i u 12. minuti su naši igrači stigli na minus jedan (4:5). No, to se nije dugo zadržalo i Sesvećani su ponovno uspjeli pobjeći na +5 (10:5). Ipak, u zadnjih pet minuta provg poluvrmena Porečani su pojačali tempo i uspijeli smanjiti zaostatak  na 10:12.

I uvodne minute nastavka donijele su dobru igru s naše strane te su Kristijan Popović i Malinarich izjednačili na 12:12. Uslijedio je ponovno pad koncentracije za vrijeme kojeg su Sesvete upisali seriju 4-0 i u 35. minuti postavile 18:13. I to je porečki sastav pokušavao uloviti do kraja utakmice. U 41. minuti pri 20:23 imali smo napad za stići na minus dva, ali nismo uspjeli. I upravo to je kažnjeno od Sesveta koje su do kraja susreta održavale prednost da bi na kraju slavile 29:24.

Kod Poreča najefikasniji su bili Martin Sebastiano Boka sa sedam i Arian Lugar sa šest pogodaka.Sesvete je predvodio Tin Baković sa sedam zgoditaka.