Rukometaši Poreča u sklopu 16. kola Paket24 Premijer lige gostovali su u Jelkovcu kod Sesveta. U vrlo napetom i teškom susretu, koji je važan za obje momčadi u smislu skupljanja bodova za ulazak u Ligu za prvaka, slavile su Sesvete 27:21 (11:11). Poreč sljedeći vikend kod kuće dočekuje Zamet u lovu za Ligu za prvaka.

Krenulo je vrlo borbeno s obje strane, a do prvog većeg odvajanja stiže Poreč koji preko Filipa Glavaša i Luke Moslavca odlazi na 4:2. Sesvete su cijelo vrijeme pritiskale i agresivnom obranom pokušavale omesti porečki sastav, dok su u napadu bili dosta precizni. Momčad Ilije Lovrinovića vodstvo je držala sve do 21. minute kada su domaćini serijom 3-0 poravnali na 8:8, a potom  preko Davora Gavrića minimalno poveli. Taj zaostatak Poreč je lovio sve do isteka prvog poluvremena kada napad Sesveta zaustavlja Ivan Vekić, a Moslavac postavlja 11:11

U nastavak utakmice puno su bolje ušle Sesvete koje su povele 16:13 i ostavile Poreč bez gola punih osam minuta. No, Sesvete to i nisu previše iskoristile, dok s druge strane post od pogodaka prekida Matija Rađaković za 14:16. Pravi preokret dogodio se nakon 45. minute igre u kojoj Poreč nije mogao pronaći put do mreže, a obrana nije bila na razini. Domaćin je zabio četiri uzastopna gola za 20:25 koja su bila i ključna u utakmici. Poreč se nakon toga nije više uspio vratiti u susret, na golu je Erik Krbavčić upisao nekoliko obrana, ali nisu pomogle napadu da smanje zaostatak. Zadnjih pet minuta bilo je bez golova, a na kraju su Sesvete slavile 27:21 i otežale Poreču s bodovima.

Kod Poreča najefikasniji bio je Luka Moslavac s osam pogodaka, dok je Matija Rađaković zabio pet. Na vratima su Ivan Vekić i Erik Krbavčić upisali deset obrana. U redovima Sesveta najbolji je bio Karpo Sirotić sa šest golova, a na golu je Filip Perić upisao devet obrana.

Ilija Lovrinović: Sesvete su više željele pobjedu večeras. Mi nismo bili pravi, nismo ponovili izdanje kakvo smo imali protiv Gorice prije tjedan dana. Nedostaje nam svako kolo neko od igrača, ali na što se više ne obaziremo jer svi na terenu moraju dati sve od sebe. Moramo dignuti glave i spremiti se za Zamet jer nam je ta utakmica od velike važnosti.

Luka Moslavac: Čestitam Sesvetama na zasluženoj pobjedi. U prvom poluvremenu smo igrali dobro, imali čvrstu obranu. Drugo poluvrijeme smo promašili previše zicera, Sesvete su stisnule obranu i mi nismo imali ideje u napadu. Sada se treba okrenuti sljedećoj utakmici u kojoj moramo dati sve od sebe.

Paket24 Premijer liga, 16. kolo:
MRK Sesvete – RK Poreč 27:21 (11:11)

MRK Sesvete: Mudrinjak, Perić 9 obrana (8+1); Krndelj 3, Topić 1, Potnar, Žaja 1, Matić, Papić, Strbad, Vusić 3, Šuker 5, Krešić 4, Štrković, Gavrić 2, Finek 2, Sirotić 6
Isključenja: 4 minute (Potnar 2, Papić 2)
Sedmerci: 4/6

RK Poreč: Krbavčić 6 obrana (5+1), 1 gol, Vekić 4 obrane (3+1); Muranović, Nikić, Mataija, Medved 1, Lugar, Petrov, Moslavac L. 8, Rađaković 5, Čipraka, Plovanić, Moslavac K., Glavaš 2, Pribanić 2, Ljubić 2
Isključenja: 6 minuta (Medved 2, Moslavac L. 2, Ljubić 2)