Mladi rukometaši Poreča odigrali su zaostalu utakmicu drugog kola 1. HRL U17 protiv Kozale. Igrači Matije Rađakovića u Rijeci slavili su s 24:20 (13:11) te time upisali svoju treću uzastopnu pobjedu. Za vikend ih očekuju dvije utakmice u Rijeci, one protiv Zameta i Trsata te sljedeću srijedu još jedna odgođena utakmica protiv Karlovca.

U utakmicu je bolje ušla domaća momčad i povela 2:0 i svoju prednost dodatno povećala do desete minute kada je za 4:1 zabio David Mikuličić. Napad Poreča nije funkcionirao, ali sve se posložilo, zajedno s obranom. Nakon desete minute Poreč je uspio povezati tri serije od po 2-0 uglavnom preko Luke Malinaricha, Ariana Lugara i Edija Pelože da bi vrhunac bio kada je Tin Kolar poravnao na 7:7. Do odlaska na odmor Poreč je pokazao bolju igru, Kozala je malo stala i preko novog pogotka Lugara smo poveli i postavili 13:11.

Drugo poluvrijeme označio je Poreč koji je održavao stečenu prednost i nije dopustio Kozali da ulovi priključak. Najveća prednost naših dečkiju iznosila je +5 (18:13, 22:17, 23:18) da bi na posljetku završilo 24:20.

Arian Lugar postigao je šest pogodaka, pet je zabio Luka Malinarich, jedan manje upisao je Petar Brkić, po tri su imali Kristijan Popović i Tin Kolar, Edi Peloža dva, a jedan je upisao Martin Sebastiano Boka.

U nedjelju 14. veljače u Centru Zamet s početkom u 10 sati Poreč igra protiv Trsata, a u 12:20 protiv Zameta.

Utakmicu možete pogledati na Facebook stranici MRK Kozale.