Mladi rukometaši Poreča ovog su vikenda imali na rasporedu tek jednu utakmicu 1. HRL – U17. U sklopu osmog kola snage su odmjerili s Kozalom nad kojom su i slavili, drugi put ove sezone. To je sedmo ovosezonsko slavlje za momčad Matije Rađakovića koja se i dalje nalazi u top 4 na tablici Regije 1.

Otvorio je Poreč pogotkom, ali je ubrzo Kozala poravnala pa se 2:2 rezultat držao sve do sedme minute susreta. Tada su igrači Matije Rađakovića prebacili u višu brzinu te serijom 3-0 postavili 5:2. Upravo taj rezultatski minus je Kozala pokušavala nadoknaditi kroz prvo poluvrijeme, a to joj je i pošlo za rukom nakon 18 minuta igre. Poreču je pala koncentracija, a protivnici su sa svoja tri uzastopna gola vratili susret na izjednačeno (8:8). Ipak, Arian Lugar se pobrinuo da Poreč na odmor otiđe s +2. Kroz drugo poluvrijeme Poreč je održavao tu prednost, ali ju i nadogradio pa je tako u 45. minuti bilo velikih +6 nakon gola Valentina Korpara. Poreč je mirno priveo kraju susret, Kozala se trudila smanjiti minus da bi na kraju završilo 22:19.

U redovima Poreča najefikasniji bio je Arian Lugar s osam pogodaka, Matteo Knapić i Petar Brkić zabili su po četiri, dva je upisao Kristijan Popović, a po jedan su postigli Simon Krivičić, Tin Kolar, Valentino Korpar i Erik Toromanović.