Mladi rukometaši Poreča ovog su vikenda gostovali u Buzetu iz kojeg se vraćaju s bodom. Igrači Matije Rađakovića odigrali su izjednačenu utakmicu kod istarskih susjeda koja ih je zadržala na četvrtom mjestu tablice lige. Do sada U 17 momčad ima devet slavlja, tri poraza te ovaj prvi remi.

Sam susret bolje je otvorio Buzet koji je poveo s 3:1, no Poreč je preko Kristijana Popovića i Petra Brkića ubrzo izjednačio na 3:3. I otprilike u tom ritmu je proteklo gotovo cijelo prvo poluvrijeme. Buzet je odlazio na prednost od gol ili dva, a Poreč sustizao. Prvo veće odvajanje bilo je na samom kraju prvog poluvremena kada je Buzet serijom 3-0 postavio 13:10, a na 11:13 smanjio Martin Sebastiano Boka. U nastavku utakmice Poreč je malo ubrzao, ali i poboljšao obranu te u 36. minuti stigao do prvog vodstva (16:15). Bilo je napeto i zanimljivo do samog kraja jer je pobjeda mogla otići na obje strane, no bili smo bez gola zadnje tri minute. Posljednji gol na susretu postigao je Ivan Črnac koji je poravnao na 20:20 nakon minimalnog vodstva Poreča. Time su Buzećani i naši rukometaši podijelili bodove.

Petar Brkić sa šest pogodaka bio je najefikasniji kod Poreča, jedan manje upisao je Kristijan Popović, tri je dodao Martin Sebastiano Boka, po dva su imali Luka Malinarich i Matteo Knapić, dok su Tin Kolar i Valentino Korpar zabili svaki po jedan.

Poreč se trenutno nalazi na četvrtom mjestu 1. HRL – Regija 1. U srijedu, 24. ožujka, gostuje kod Karlovca u zaostaloj utakmici.